Ertuğrul Özkök'ün ballı damadı

Hürriyet gazetesi iki gündür “ballı damat” haberleri yapıyor ama kendi “ballı damadını” ‘es’ geçiyor! İşte ayrıntılar. Asıl ”ballı damat” kim?

Hürriyet Gazetesi iki gündür AKP Uşak milletvekili Mustafa Çetin’in damadını haber yapıyor. Gazete ilk gün TRT’de memur olarak çalışan 24 yaşındaki “damadı” manşetine taşımıştı.

Bir milletvekilinin damadının çeşitli hüllelerle memuriyete alınması ne kadar etik tartışılır; ancak konunun hukuki olduğunda kimsenin şüphesi yok.

Bahsetmek istediğimiz konu ise Uşak Milletvekilinin damadının ne kadar “ballı” olduğu değil. Çünkü sözkonusu “damat” düz memur kadrosuyla çalışıyor ve eline aylık 1400 TL geçiyor.

GELELİM ASIL TRT’DEN AYDA 1 TRİLYON ALAN BALLI DAMADA

1400 TL’lik damadı “ballı” olarak niteleyen Hürriyet’in “bal küpü” damadı görmemesi ilginç. Türkiye’nin süper ballı damadı Ertuğrul Özkök’ün damadı Ercan Saatçi değil mi? Nasıl mı?

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök

Ercan Saatçi en son cd’sini 17 yıl önce yaptı. Kayınbabasının hatrına DMC ‘de genel müdürlük yaptı ve elini öpemediği sanatçılara emir verdi. Fenerbahçe taraftarlığını kayınbabasının gazetesinde Fenebahçe yazarlığına dönüştürdü. Bitti mi? Hayır.

Ertuğrul Özkök’ün ballı damadı Ercan Saatçi

Unutuldum diye bütün popcular orda burada gezerken o; Kanal D’de jüri üyelikleri yaptı Türkiye gündemine girdi. Bu jüri üyeliklerini yaparken de karısı aynı programın yapımcıydı.

Ve süper damatlık bitecek gibi değil. Askerliğini ise öyle bir rahat yaptı ki; 18 ay tatil çabuk bitiverdi. Popçu, spor yazarı “Süper Ballı Damat Ercan” asıl bombayı film yapımcısı olarak patlattı.

Hayatında film yönetmemiş Ercan Saatçi TRT’de halen yayınlanan MAT dizisinin yönetmeni ve yapımcısı olarak karşımıza çıktı.

Hayatında tek film çekmeden yönetmen oldu; yapımcı oldu ve Türkiye’nin en büyük kanalında prime time da kendine yer buldu.

Eeee süper damatlık kolay değil. Damat film çekerde kayınpeder boş durur mu?

Bütün Doğan medyası MAT dizisini haber yapma yarışına girdi. Ama ortada bir gazetecilik sorunu var.

Hürriyet ve Ertuğrul Özkök, milletvekilinin düz memurluk yapan damadını manşete çekerken; TRT’den bölüm başına 250 milyar alan; reytingi yerlerde sürünmesine rağmen aylık ortalama 1 tirilyon lira alan kendi damadını görmedi.

(Postmedya, 4-2009)

Tags:

Comments are closed.