Adnan Hoca ve Cübbeli Ahmet Hoca Tartışması

Adnan Oktar: Mehdi’nin adı Adnan olabilir!Mehdinin bütün alametlerini taşıyorum ama Mehdiyim demiyorum” diyen Adnan Oktar bir yerel kanala yaptığı açıklamada bir hadisi yorumlayarak Mehdi’nin adının “Adnan” olabileceğini söyledi. Hadislerden alıntılar yaparak Mehdi`nin adının Peygamberimizin adı ile aynı olacağını söyleyen Adnan Oktar, peygamberimizin soyadının “Adnan” olduğunu belirterek Mehdi`nin de isminin “Adnan” olabileceğini söyledi.

Adnan Oktar Bir Zamanlar Tutuklanarak Akıl Hastanesine Yatırılmıştı

www.harunyahya.org sitesinde Mehdi konusunda geniş açıklamalarda bulunan Adnan Oktar, doğum tarihi olan 1956 yılının büyük bir önemi olduğunu söyledi. Kuran, hadis ve Bediüzzaman`ın açıklamaları ışığında 1956 yılının gizemini anlatan Adnan Oktar, Taha Suresi 68. ayetin de ebced hesabının 1956 olduğunu söyledi.

Adnan Oktar’ın Lüks Hayatı

Sitesinde Mehdi`nin İstanbul`dan çıkacağını ve Darwinizmi yerlebir edeceğini söyleyen Adnan Oktar, Mehdi`nin fiziksel özelliklerinin de birebir kendisine uyduğunu söylüyor.

Cübbeli Hoca ile Oktar’ın Mehdilik kavgası

Harun Yahya olarak bilinen Adnan Oktar ile Cübbeli Ahmet Hoca (Ahmet Mahmut Ünlü) arasındaki soğuk savaş söz düellosuna döndü. Cübbeli Ahmet Hoca, Adanan Oktar’ı kendisini Mehdi ilan etmekle ve Mehdilikle uzaktan yakından alakası olmamakla suçlarken, Adnan Oktar ise Cübbeli Ahmet Hoca’ya “Ergenekoncu sahtekâr Hoca” diye mukabelede bulunuyor. Adnan Oktar, mücadelesini sanal savaşla sürdürürken, Cübbeli Ahmet Hoca vaazlarının yayınlandığı kişisel sitesiyle karşılık veriyor. Cübbeli Ahmet Hoca’nın internet sitesinde yayınlanan sohbetinden çok tartışılacak sözleri:

  • Bütün televizyonlara çıkıyor, parayı bastırmış. Vakit Gazetesi reklâmını sayfa sayfa, Milli Gazete çarşaf çarşaf. Yapmayın diyorum, yanlışa götürmeyin diyorum. 20 milyar trink para alıyorsunuz reklâmdan diye bunu yapmayın.
  • Adnan’ı internette dinledim. Benim için uyduruyor. Neler uyduruyor. Diyor ki: “Pis işle bulaşmış bu görevli
  • Ben ‘Mehdiyim’ diye tutturmuş. Yav, “değilsin!” diyoruz başımıza iş açıyor. Sen Mehdi değilsin yav. Sana kötüsün dedim mi? “100 tane hadis bana uyuyor” diyor, “Alnının ortasında boşluk olacak oda var” diyor. Birde “Sağ omzunda ben olacakmış oda var” diyor. “Hamdolsun tutturduk” diyor.
  • Kıyametin kopmasına ona göre (Adnan Oktar) 70 sene kaldı diyor. “Daha ne zaman gelecek” diyor. Yani, “Madem gelemiyor ben çıkayım” demeye getiriyor. Kardeşim, ne çıkıyorsun! Otur oturduğun yerde.
  • Sen nasıl mehdi olacaksın. Yaşın 55 olmuş yav. Sakalın kısacık. Her tarafın bir âlem. İlmin yok. Fatiha oku desem okuyamaz. Fatiha’da on hatasını bulamazsam buradan çıkmayayım sağ.
  • Allah akıl fikir ihsan eylesin. Ne zaman benim Mehdi sohbet kasetim çıktı, bunun planı bozuldu. Ben size ne dedim “Bu ilan etmek üzeredir” Gecike gecike 55’e geldi millet diyor ki “Hadi ya çıkıyorsan çık ya da biz gidiyoruz

(Star Gazetesi, 2010)

Tags:

Comments are closed.