Açılım mı? Saçılım mı? Kapanım mı?

Necmettin Erbakan’ın baskılarına dayanamayan Numan Kurtulmuş, 1 Ekim 2010’da Saadet Partisi genel başkanlık görevinden ve partiden istifa ettiğini açıkladı.

Numan Kurtulmuş’un Tuğba Özay açılımı

MEHMET ŞEVKET EYGİ’YE SORU: Üstadım; ben Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayıyım. Bugün sokağa çıktım. Otobüs durağında işe gitmek için soğukta titreyerek bekleyen bir başörtülü kadının önünden yine başı örtülü olan ve cip süren bir başka kadın gördüm.

Mehmet Şevket Eygi

Şimdi hocam sünnetli sakalı olup da otobüs durağında bekleyen bir adamın önünden yine sünnetli sakalı olan ve cip süren bir adam görürsem “Bir daha görmeyeyim” mi demek hayırlıdır yoksa “Görürsem söylerim” demek mi hayırlıdır?

CEVAP: Kıymetli “namzet” kardeşim; Sayın Numan Kurtulmuş geçen gün Tuğba Özay’ın oynadığı bir filmin galasına katıldı. O galada Tuğba Özay’ın göğüsleri “4×4 cip farı” gibi duruyordu. Şimdi başı açık olup da otobüs bekleyen yüz binlerce kadın soğuktan tir tir titrerken galada başı (hatta göğsünün yarısı) açık olan Tuğba Özay ile fotoğraf çektirmek çekilebilir bir manzara mıdır? “Açılım” dedikse “Açılın saçılın” demedik. Hayır taş atmıyorum, sadece “Bu gala daşlı gala, cıngıllı daşlı gala” diyorum. Başka da bir şey demiyorum.

(Fikri Akyüz, Şubat 2009)

Açılımlar Yeni Değil

Bir Zamanlar  da CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Çarşaf Açılımı Yapmıştı


Tags:

Comments are closed.