Asker Tesellisi

Tarih: Eyl 01 2015

Asker Zenginliği

Terfilikler

Tarih: Eyl 01 2015

Terfilikler

Wattmatik Bfo 035

Tarih: Eyl 01 2015

Wattmatik Bfo 036

Tarih: Eyl 01 2015

Wattmatik Bfo 034

Tarih: Ağu 31 2015

Wattmatik Bfo 033

Tarih: Ağu 31 2015

Hiç Kafanız Karışmasın

Tarih: Ağu 30 2015

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa kurulan Geçici Seçim Hükümeti ilklerle kuruldu. Mavi Marmara Kırmızı Bülteni’ni sümen altı etti. Erdoğan’ın emriyle İsrail’le gizli pazarlıkları yürüttü! Ve Dışişleri Bakanlığı koltuğunu kaptı! Ak Parti’nin seçim kabinesinde yer alan yeni Dışişleri Bakanı değişik özellikleriyle dikkat çekiyor. Erdoğan, Dışişleri Bakanlığı’na Feridun Sinirlioğlu‘nu özellikle getirdi. İsrail’le gizli pazarlıkları yürüten ve İHH Başkanı Bülent Yıldırım’ın Mavi Marmara için çıkarılan Kırmızı Bülten kararını sümen altı etmekle suçladığı Feridun Sinirlioğlu’dan bahsediyoruz. Sinirlioğlu’nun yeni dönemde İsrail ile yürütülen dostluk çabalarında da etkili olması bekleniyor. Öte yandan gazeteci Kenan Ululap aylar önceki bir yazısında Sinirlioğlu’nu Demirel’in Adamı sözleriyle anlatıyordu. (2015)

Dışişleri Kara Kutusu

Feridun Sinirlioğlu, 2002-2007 yıllarında Tel Aviv Büyükelçiliği yapmıştır.

Bülent Yıldırım İHH

Bülent Yıldırım

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu’nun Mavi Marmara Gemisi saldırısıyla ilgili belgeleri Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne göndermediğini söyledi: Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a rağmen görevli bazı bürokratlar mahkemenin Türkiye’den istediği bazı belgeleri göndermediler. Bunların başında da Feridun Sinirlioğlu bulunuyor. Kendisine de bunu soracağız. ‘Bu belgeleri sen mi göndermedin yoksa başkası mı’ diye. İsrail Dışişleri Bakanı’nın “İHH İsrail için büyük bir tehdit” sözlerini hatırlatan Yıldırım, “Bakan bu sözleri söyledikten 2 gün sonra Kilis depomuza baskın oldu. İsrailli bakan orada bağırıyor, burada birileri harekete geçiyor. Başka paraleller de var. Uluslararası mahkemeye bilgi göndermeyen Truva atları da var halen. Onlar da tespit edilecek inşallah. Onların o eski paralelle ilgisi yok. Türkiye’nin içerisinde başka paraleller de var.” ifadelerini kullandı. (2014)

Ayşe Sinirlioğlu

Dışişleri Bakanlığı’nda Müsteşar Feridun Sinirlioğlu’nun yardımcılığına, eşi Ayşe Sinirlioğlu getirildi. Bir dönem adı MGK Genel Sekreterliği ve MİT’in tepesi için geçen ancak dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu tarafından bakanlığın iki numaralı koltuğuna getirilen Feridun Sinirlioğlu, artık eşi Ayşe Sinirlioğlu ile çalışacak. (2014)

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, avi Marmara ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Marmara gitmeden önce herkesle istişare ettik. Cemaat de bize yanımızda olduğunu söyledi.” diyen Yıldırım “Geminin birini cemaatten aldık” dedi. Katıldığı bir panelde konuşan Yıldırım, “Mavi Marmara gitmeden önce herkesle istişare ettik. ‘Bizimle istişare etmediler’ diyen bir insan varsa buyursunlar. Bazılarını toplantılara davet ettik gelmediler. Bunların kaydı var. Hatta cemaat ile de istişare ettik. Cemaat bize yanımızda olduğunu söyledi. Geminin birini cemaatten birinden aldık. Hiçbir sorun yoktu” dedi. Yaptıkları birçok işte danıştıkları kişilerden birinin Erbakan olduğu hatırlayan Yıldırım Başbakan Erdoğan’la eskiye dayanan bir dostlukları olduğunu söyledi. “Ancak ayırım sırasında ben gönül olarak rahmetli Erbakan’ın yanında kaldım.” diyen Yıldırım şöyle devam etti: “Ama Başbakan’a yapılan bütün saldırıların da karşısında oldum. Çünkü dostluk ayrı bir şeydir. Biz kendisinden bir şey istemiyoruz. O bizden bir şey istemiyor onun için aramız iyidir. Biz asla İHH olarak kimseden bir şey istemeyiz. Çünkü bağımsız kalmak istiyoruz”  Yıldırım, çarpıcı bir örnek daha verdi: Mavi Marmara katliamı için dava açılacağı zaman, bu grubun savcıları ‘eğer dosyayı açarsanız İHH ile ilgili El Kaide dosyası da açılır’ dedi. Yargı içinde masaya dosya koyarak tehdit eden savcılar var. (2014)

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Fethullah Gülen için, “İsrail bizden özür diledi. Şimdi Hocaefendi’nin de bizden özür dilemesini bekliyoruz. Özür ve tövbe erdemdir” ifadesini kullandı. İsrail ve Amerika’nın cemaati tasfiye edeceğini söyleyen Yıldırım, “Bu devleti yöneteceğim diye bürokrasiye girilmez. Bu devletin sahibi halktır. Yeni bir derin devlet oluşturmaya gerek yoktur. Amerika ve İsrail cemaatin içinde bir gruptan Türkiye-İsrail ilişkilerinin düzeltilmesini ve bağımsız sermayenin Türkiye’den çıkarılmasını istedi. Eğer bu darbeyi başaramazlarsa, ‘siz bu görevi yapamadınız’ diyecekler” dedi. (2013)

Rafael ve Erdogan

Rafael Sadi (Bıyıklı)

Erdoğan’ın İsrail’e yönelik sözlerini de eleştiren Türk-Musevi Derneği sözcüsü musevi Rafael Sadi, “Sayın Erdoğan’ın üslubu o kadar kötü ki, o kadar aşağılayıcı ve suçlayıcı bir üslup ki, resmen nefret tohumları saçarcasına İsrail’i hak etmediği şeylerle suçluyor. Şu anda 80 milyonluk Türkiye’de İsrail ve Yahudi düşmanlığı almış yürümüş. Bunu yapmaya hiçbir Başbakan’ın hakkı yok. Bu Tayyip Erdoğan olsa bile. Tayyip Erdoğan benim sınıf arkadaşım ve rahatsızım. İsrail’de sokakta yürürken, bütün Türklerin Tayyip Erdoğan kadar İsrail ve Yahudi düşmanı olmadığını anlatmaya çalışıyorum” dedi. Sorunun diplomatik yollarla çözülebileceğini belirten Rafael Sadi,”İsrail kendisi arayıp ‘Benim savaşımı durdur’ diyemez. İsrail şu anda kendisini güçlü ve haklı görüyor. Haklıdır da. Hiçbir ülkenin başına 10 yılda 14 bin 500 bomba atılmamıştır” dedi. (2012)

Bütün kabinede en hayırlı ismin Feridun bey olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Kesinlikle profesyonel bir diplomat ve hiç bir şey uğruna mesleğinden taviz vermeyecek kadar dürüst ve düzgün bir insan. 4 sene İsrail Büyükelçiliği esnasında en yakın ilişkileri tesis etmiş ve gerek İsrail yetkilileri gerekse İsrail’deki Türk vatandaşlarının  gönlünde özel bir yer edinmiştir. İki ülkem için doğru adımlar atılma zamanının yaklaştığını düşünüyorum. Eh Mark Regev’i de bir kez daha arama zamanı geldi sanırım ama ancak Pazar günü. Cuma ve Cumartesi günleri Devlet İsrail’de çalışmaz. (Rafael Sadi, 2015)

Rafael Sadi’nin çok önemli bir özelliği var: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sınıf arkadaşı. “Aksaray Meslek Yüksek Okulu’nda dört yıl birlikte okuduk” diyor Sadi. Erdoğan ile aynı sıraları anlatan Rafael Sadi’nin yıllar sonra paylaştığı o ilginç sözler: “Başbakan Erdoğan bugün Marmara Üniversitesine bağlı olan eski adıyla Aksaray İktisadi ve Ticari İlimler Yüksek Okulu’nda okurken, bir gün hukuk dersinde rahmetli hocamız Prof. İsmet Giritli’nin ilginç bir çıkışı oldu. Giritli o dönemin parti amblemlerine gönderme yaparak sınıfa döndü ve “bu sıralardan yarın başbakanlar çıkacak” dedi.  Sonra “eğer bir gün başbakan olursanız, partinizin amblemi ne olursa olsun, ister at, kırat ister ise eşek, horoz olsun, fark etmez” dedi. “Bu ülkeyi yönetirseniz, millet partinizin tabelasıyla ilgilenmez, millet musluğu açtı mı, su geliyor mu ona bakar (hortumu eline geçiren bırakmıyor), düğmeye basınca elektrik yanıyor mu, bakkala gittiğinde ekmek var mı ona bakar, milletin ekmeğini, elektriğini, suyunu kısacası rahatını verirsen, oyu alırsın” demişti. Sayın Erdoğan o dersi çok iyi dinledi ve sanırım Giritli hocanın derslerini hiç aklından çıkarmadı. Zira bugün Türkiye’ye baktığımda, tıpkı hocamızın dediği gibi, yol, su, elektrik, köprü, kısacası vatandaşın rahatı için gerekli olan her şey var”.

Erdoğan Madalya Görüşme

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD’deki Yahudi Örgütü ADL ile Yahudi Kongresi AJD’den, Yahudi Cesaret Madalyası aldığı törende Rafael Sadi ile sohbet edereken.

Yüzlerce olay arasında seçtiğimiz yukarıdaki birkaç olay kafanızı karıştırdı değil mi? Kim İsrail dostu, kim düşmanı, kimin eli kimin cebinde? Hiç kafanız karışmasın! Dünyayı yöneten, islam düşmanı siyonist fikir İsrail ile katliamlarını yapıyor. İsrail “Kendimi savunuyorum” derken dünya “Ey İsrail” haricinde hiçbir ses çıkaramıyor. Niye mi? Çünkü hepimizin hırsları ve korkuları var: Para Hırsı, İktidar Hırsı, Makam Kaybetme Korkusu. Allah korkusu zayıflayınca diğer korkular öne çıkıyormuş meğer!

Hiç Kafanız Karışmasın 2

Hiç Kafanız Karışmasın 1

Hiç Kafanız Karışmasın 3

Hiç kafanız karışmasın! Bu çocuklar, siyonisterin para ile susturduğu diplomatlar, siyasetçiler veya onların çocukları değil, özel yapım silahlar ile öldürülen milyonlarca halk çocuklarından sadece birkaçı! Ve siyonizim sınırları aştı. Ortadoğu ülkelerindeki münafıklar ve makan düşkünleri aracılığıyla tüm katlam Ortadoğu ve Afrika ülkelerine yayıldı. Müslümanların katledilmediği bir ülke neredeyse yok gibi. Ortadoğuyu kaynayan kazan gibi karıştıranlar, müslümanları birbirine kırdırırken hem nüfus dengesini değiştiriyor, hem de yüzbinlerce mülteciyi ölüme sürdürüyor.

Mülteci Katliamı 3

Mülteci Katliamı 2

Mülteci Katliamı 1

Mülteci Katliamı 5

Mülteci Katliamı 4

Mülteci Katliamı 6

Mülteci Katliamı 7

Mülteci Katliamı 8

Mülteci Katliamı 9

Mülteci Katliamı 10

Mülteci Katliamı 11

Libya’nın Zuvara kasabasında batan teknede yaklaşık 400 kişi vardı. 300’den fazla mülteci hayatını kaybetti. (Ağustos, 2015)

Gizli Sömürge Antlaşması

Tarih: Ağu 30 2015

Gizli Sömürge Antlaşması


  

Site Hakkında