Rüzgar Kaç Yıl Sürecek?

Tarih: Ara 31 2013

Rüzgarlardan

1973 yılında yayına başlayan Amerikan yapımı pembe dizi Yalan Rüzgârı (The Young and the Restless) hala devam ediyor. Kirli çamaşırların ortaya döküldüğünde başlayan Yolsuzluk Rüzgarları kaç yıl sürecek?

Kara Para Beyazlatma

17 Aralık’ta başlayan rüşvet ve yolsuzluk soruşturması başlamadan haftalar önce Bank Asya yetkililerinin operasyondan haberdar oldukları ve bankanın tüm mevduatını dövize yatırdığı iddia edildi.

Bank Asya tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: Bilindiği üzere, Bankamız aleyhine 22 Aralık 2013 tarihinden itibaren süregelen gerçeğe aykırı, olumsuz yayınlar ve paylaşımlar yapılmaktadır. Söz konusu haber ve paylaşımlar, gün geçtikçe karalama kampanyasına dönüştürülmüş ve doğrudan Bankamız itibarını hedef alır hale getirilmiştir. 30 Aralık 2013 tarihinde Akşam Gazetesi’nde yayımlanan haberde de; Bankamızın Genel Müdürü Sayın Ahmet Beyaz’ın bazı şahıslar ve oluşumlar ile irtibatlandırılarak kamuoyuna lanse edilme çabası yer almaktadır. Bu ve benzeri haberlerde Sayın Ahmet Beyaz’ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda (BDDK) Bankalar Yeminli Murakıbı olarak görev yaptığı dönemde BDDK’nın görevlendirmesi ile kendisinin yürüttüğü bir inceleme ile ilgili olarak 2005 yılı itibariyle başlatılan ve hâlihazırda sonuçlanmamış adli süreç üzerinden haksız bir karalama kampanyası yürütülmektedir.

   Allah ile olan kimse için ölüm de, ömür de hoştur.

Site Hakkında